חלקי מנוע

//חלקי מנוע
חלקי מנוע2019-02-07T16:16:23+00:00

חלקי מנוע

חלקי מנוע כגון: רדיאטור, אינג'קטור והמאורר הם חלקים שמתקלקלים באופן שכיח ברכבים בני 5 שנים ומעלה במקרים חריגים גם ברכבים בני 3 שנים.
אם הרכב יצא מתוקף האחריות אין צורך לרוץ למוסך המורשה ולשלם אלפי שקלים על חלקי חילוף, כיום ניתן לפנות לאופיר חלקי חילוף לקנות את החלק המבוקש וגם להתקין אותו במקום.

אינג'קטור
האינג'קטור הוא שמו הלועזי של מזרק הרכב, חלק זה במנוע הרכב אחראי על הזרקת הדלק אל המנוע.
המנועים שבהם נעשה שימוש ברכב הם מנועי בעירה פנימית המסוגלים להפוך את האנרגיה המשתחררת בזמן שריפת הדלק לתנועה, תפקיד האינג'קטור הוא להכניס אל תוך הבוכנות את כמות הדלק המתאימה בכדי לקבל את הנצילות המקסימאלית, אחת העצות אותן נהוג לתת כאשר הרכב מתחיל לקרטע היא החלפה של האינג'קטורים ברכב.

מאורר מנוע
אם יצא לכם להביט מתחת למכסה המנוע של רכבכם בודאי הבחנתם במאוורר גדול המותקן בקדמת הרכב, מאוורר זה הוא בעל חשיבות מכרעת לפעולתו התקינה של המנוע.
היות והמנוע עובד בטמפרטורות גבוהות מאוד נדרש לווסת את כמות החום אותה הוא מייצר, תפקידו של המאוורר הוא לסייע בהוצאת החום מן המנוע והחוצה, במהלך הנסיעה כאשר טמפרטורת המנוע מגיעה לערך מסוים נכנס המאוורר לפעולה, לרוב הוא יהיה ממוקם בצמוד לרדיאטור כדי להשיג יכולת סילוק חום טובה יותר.

רדיאטור לרכב
הרדיאטור הינו חלק מרכזי ממערכת הקירור ברכב, תפקיד הרדיאטור הוא לפנות את החום המופק במנוע ובכך לשמור על טמפרטורת העבודה שלו, הרדיאטור מורכב מצלעות קירור שבתוכם זורם נוזל, לרוב נמצא את הרדיאטור בקדמת הרכב במקום המאפשר זרימה טובה של אוויר.
במצבים שבהם הטמפרטורה עולה נכנס לפעולה מאורר הממוקם מאחורי הרדיאטור, תפקיד המאוורר הוא לסייע בסילוק החום.

לשאלות ומידע נוסף צרו עמנו קשר

Call Now Button
צרו עמנו קשר
למידע נוסף צור עמנו קשר

הלוגו של אופיר חלפים