היסטורית רכב

הרכב הראשון – מתי הומצא הרכב הראשון?
עבור רובנו, כלי רכב הם דבר שבשגרה.
אבל בני הדור הקודם יספרו לנו כי כשהם היו ילדים, רכב היה מושא להתפעלות, ולא בכל חנייה משפחתית עמדה מכונית (ואפילו שתיים).
כלי  הרכב כיום זמינים, נגישים, יחסית זולים ובעיקר מובנים מאליהם. אז איך נולד הרכב? המכונית הראשונה שהומצאה דמתה בכל לכרכרה, אך הפלא ופלא – ללא סוס.
בשנת 1886, קארל פרידריך בנץ המציא את המכונית הראשונה שהונעה באמצעות מנוע בעל פעימה יחידה וצילינדר, למכונית זו היו שלושה גלגלים, המנוע מוקם מתחת למושב הנהג, והניווט נעשה באמצעות מוט ארוך.
בהמשך פיתח בנץ מכונית בעלת ארבעה גלגלים.
במקביל לבנץ, יצרני מכוניות נוספים היו גוטליב מייבלר ווליהלם מייבאך, שהמציאו מנועים והתקינו אותם במכוניות, וניקולאוס אוטו, שבנה את המנוע הראשון המונע באמצעות דלק. השלושה האחרונים עבדו יחד במפעל בבעלותו של אוטו.
בתחילת המאה ה-20 התמזגו מפעליהם של אוטו ושל בנץ, למפעל הכה-מוכר לנו: דיימלר-בנץ, יצרנית מרצדס בנץ.

היסטורית רכב ב מ וו

ההיסטוריה של אחד ממותגי הרכב המובילים בעולם, BMW, נפרשת על פני תקופת זמן של כמעט 100 שנים, היסטוריה שהתחילה בייצור מטוסים, חלפה דרך עולם הרכבות ולבסוף נגעה בתעשיות הרכב שם היא נשארה עד היום הזה.
בשנת 1913 החל לפעול בגרמניה מפעל לייצור מנועי מטוסים, עקב תכנון לקוי ומספר בעיות גדול נקלע המפעל לקשיים שהביאו למיזוגו עם מפעל גדול נוסף בשם BFW, שמה של החברה החדשה נקרא BMW. הסכם ורסאי שנחתם בשנת 1919 אילץ את החברה שעסקה עד לשנה זו בייצור מנועי מטוסים לפנות לשוק חדש, שוק כלי הרכב. האופנוע הראשון מתוצרת החברה הוא R32 והמכונית הראשונה היא אוסטין 7.
פריצת הדרך המשמעותית הראשונה התרחשה בשנת 1935, בשנה זו הציגה החברה חידוש בתחום המתלים לאופנוע, מזלג טלסקופי הידראולי.
מלחמת העולם השנייה כמעט והביאה לקץ פעילות החברה כאשר הפצצות מאסיביות של ארצות הברית השמידו כמעט לחלוטין את מפעלי החברה.
למרות הפגיעה הקשה הציגה החברה בשנת 1952 מכונית סלון ראשונה בעיצובה ומרגע זה ההיסטוריה כבר מוכרת, חברת BMW  היא אחת מיצרניות מכוניות הסלון המובילות בעולם.

היסטוריית רכב מרצדס

איחודן של שתי חברות רכב מובילות בשנת 1926 הביא ליסודה של אחת מחברות הרכב המוכרות ביותר בעולם, חברת מרצדס-בנץ.
ההיסטוריה של חברת מרצדס-בנץ מתחילה בשלהי שנת 1886, בשנה זו הציג הממציא קרל-בנץ את מה שנחשב לאופנוע הראשון בהיסטוריה.
חברת מרצדס בנץ היא יצרנית הרכבים הוותיקה ביותר בתעשייה, במהלך שנות פעילותה שרדה החברה שתי מלחמות עולם.
בתום מלחמת העולם השנייה החלו פעולות שיקום במפעלי החברה וחודשו קווי הייצור שהתרכזו בייצור מכוניות פאר.

היסטורית רכב פורד

שמה של חברת פורד מחזיר אותנו לשנת 1903, בשנה זו ייסד הנרי פורד את חברת הרכב שעתידה הייתה לשנות את כללי המשחק.
חזונו של הנרי פורד היה ייצור מכוניות זולות ואמינות שיוכלו להפוך לנחלת הכלל. בדרך להגשמת חזונו שינה הנרי פורד את התעשייה כולה, שיטות ייצור חדשות שהבולטת בהן היא שיטת הקו הנע הביאו להוזלה משמעותית במחירי הרכבים מתוצרת החברה.

היסטורית רכב שברולט

שברולט הוא מותג רכב ידוע ומוכר ברחבי העולם, מותג זה מלווה אותנו החל משנת 1911 תוך הבטחה לבטיחות ואיכות.
מייסדי החברה הם נהג מרוצים צרפתי בשם לואי שברולה ותעשיין רכב בשם וויליאם דורנט, הצגת הרכב הראשונה הייתה כבר בשנת 1912, רכב מדגם “קלאסיק סיקס”, הצלחתו של הרכב סללה את הדרך להמשך ייצורם של דגמי מכוניות נוספים כגון קורבט, אימפלה, קונארו ועוד.

היסטוריית טויוטה

ענקית הרכב היפנית טויוטה לא הפכה ביום אחד למעצמת הרכב המוכרת לנו כיום, טויוטה מביאה איתה היסטוריה עשירה הנפרסת על פני כתשעה עשורים החל משנת 1933 שנת היווסדה.
בתחילה הייתה טויוטה חטיבה חדשה של חברת טויודה, את רכביה הראשונים שיווקה החברה בשנת 1935 ומיד לאחר מכן החל הייצור הסדרתי של סדרת AA, בשנת 1937 הפכה החטיבה לחברה עצמאית הפועלת תחת השם טויוטה.
מלחמת העולם השנייה עשתה חסד עם מפעלי החברה שלא הופצצו בידי ארצות הברית וייצור המכוניות חודש בשנת 1947 עם מודל ה – SA.
החל משנת 1966 התחילה החברה בשיווק מכוניות משפחתיות קומפקטיות תחת השם קורולה.
מודלים בולטים ופופולאריים נוספים המוכרים מהיסטורית החברה הם הפריוס המשווקת משנת 1997, הפריוויה המשווק משנת 1991, לנד קרוזר המשווק החל משנת 1953וההילנדר המשווקת החל משנת 2012.

היסטוריית מאזדה

מבט מהיר בכבישי ישראל יגלה כי כל מכונית שנייה היא מתוצרת חברת מאזדה, ענקית הרכב היפנית כבשה את כבישי ישראל בזכות נוחות הנסיעה והחדשנות אותם מציעות דגמי רכביה.
בראשית שנותיה, החל משנת ,1920 הייתה חברת מאזדה חברה לייצור כלי עבודה וציוד תעשייתי שהתנסתה בשנת 1931 בשיווק אופנוע תלת גלגלי לשוק, אופנוע שהפך למעשה לכלי הרכב הראשון אותו שיווקה החברה.
רק בשנת 1960 הציגה החברה לעולם את מכונית הנוסעים הראשונה מתוצרתה, מודל ה – R360, מאז נוסעות ברחבי העולם מכוניות מיני מסדרת מאזדה 2, מכוניות משפחתיות מסדרת מאזדה 3, מכוניות מיני ואן קומפקטיות מסדרת מאזדה 5, משפחתיות גדולות מסדרת מאזדה 6 ועוד דגמים רבים ומגוונים.

היסטוריית סוזוקי

בדומה לחברות רכב יפניות רבות גם ראשית ימיה של חברת סוזוקי החלו כיצרנית מוצרים תעשייתיים לתחום האריגה, בשנת 1954 שונה ייעוד החברה והיא הפכה ליצרנית רכבים מן המניין או יותר נכון יצרנית מצליחה של אופניים ממונעות.
בשנת 1955 החלה החברה לשווק מכונית זעירה בשם סוזוליט וכן את האופנוע הראשון מתוצרתה, אופנוע בנפח של 125 סמ”ק.
בשנות השבעים החל ייצור רכב שטח זעיר המכונה ג’ימיני ואף הוצגו לראשונה אופנועים בנפחי מנוע גדולים כגון ה – T500 בנפח של 500 סמ”ק.
בשנות השמונים הציגה החברה אופנוע עם מגדש טורבו, ה – XN85 בנפח של 650 סמ”ק. במקביל הוצגו לשוק דגמי הסוויפט.
גולת הכותרת של שנים אלו הוא ללא ספק ה – GSX-R750, זהו אבי אופנועי הספורט הסדרתיים הנהנה מפופולאריות גדולה עד עצם היום הזה. בשנות התשעים החלה החברה להתמקד בייצור כלי רכב גדולים כדוגמת הבלנו והגראנד-ויטארה.

לשאלות ומידע נוסף צרו עמנו קשר

מעוניינים למכור את הרכב לפירוק? לפרטים בקרו באתר של ניר המהיר >